II edycja konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy”

W czwartek 12 lutego 2015 r.  nasza szkoła po raz drugi była gospodarzem  konkursu  „Poznaj swoje prawa w pracy” organizowanego przez Państwową Inspekcję Pracy. Wzięło w nim udział 42 uczestników z 22 szkół technicznych i zawodowych z terenu województwa zachodniopomorskiego.

Konkurs jest organizowany w szkołach uczestniczących w realizacji programu edukacyjnego „Kultura bezpieczeństwa”. Celem konkursu jest promocja proaktywnych postaw i osiągnięć uczniów szkół ponadgimnazjalnych w zakresie wiedzy o bhp i prawie pracy a także popularyzowanie idei kultury bezpieczeństwa oraz wagi dbałości o jakość stanowisk pracy i bezpieczeństwa pracy.

Od 2006 roku Państwowa Inspekcja Pracy oraz Centralny Instytut Ochrony Pracy – Państwowy Instytut Badawczy wspólnie realizują w szkołach ponadgimnazjalnych program edukacyjny „Kultura bezpieczeństwa”.

Uczestnicy w pierwszej części konkursu zmagali się z rozwiązaniem testu z wiedzy teoretycznej. Test wyboru obejmował 35 pytań z zakresu podstawowych zagadnień prawa pracy. W dogrywce uczestnicy odpowiadali na wylosowane pytania.

Laureaci i uczestnicy konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody i dyplomy z rąk zastępcy Okręgowego Inspektora Pracy ds. nadzoru w Szczecinie pana Waldemara Kozłowskiego.