Warsztaty zawodoznawcze firmy ROCKWOOL Polska

W piątek 6 marca na terenie Pracowni Ćwiczeń Praktycznych  odbyły się warsztaty zawodoznawczez zakresu kształcenia umiejętności kluczowych uczniów w obszarze systemów dociepleń budynków firmy ROCKWOOL Polska.

Spotkanie ze szkoleniowcami Firmy Rockwool Polska odbyło się w ramach podpisanego porozumienia pomiędzy Zespołem Szkół Budowlanych im. Kazimierza Wielkiego w Szczecinie a Firmą Rockwool Polska. Poprzedzone ono było szkoleniem teoretycznym, które odbyło się w zeszłym tygodniu

W warsztatach, które odbyły się w pracowni murarskiej ZSB,  wzięli udział uczniowie klasy III TRW – monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie i II Bb – technik budownictwa.

Warsztaty miały na celu poszerzenie wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych uczniów i nauczycieli w zakresie technologii dociepleń oferowanej przez Firmę orazzapoznanie z nowoczesnymi technologiami i materiałami budowlanymi.

Praktyczne szkolenia i warsztaty zawodoznawcze wpisują się w działania szkoły, które mają na celu przygotowanie uczniów do egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie określonych ramami kwalifikacji zawodowych zbieżnych z kwalifikacjami w UE.