Wtorek, 2024-04-16

Imieniny: Bernarda, Biruty

Konkurs dla uczniów „Szkoła zawodowa – mój wybór”

Ministerstwo Edukacji Narodowej rok szkolny 2014/2015 ogłosiło „Rokiem Szkoły Zawodowców”, w którym za priorytet uznało podniesienie jakości i efektywności oraz  dostosowanie szkolnictwa zawodowego  do oczekiwań zmieniającego się w Polsce rynku pracy. Jednym z  działań usprawniających kształcenie zawodowe był konkurs dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych „Szkoła zawodowa – mój wybór” ogłoszony przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Celem konkursu było upowszechnienie kształcenia zawodowego poprzez wybór i prezentację najlepszych prac uczniów w trzech kategoriach: praca pisemna, praca plastyczna oraz film na dwóch poziomach: uczniowie gimnazjów oraz uczniowie szkół ponadgimnazjalnych dla młodzieży prowadzących kształcenie w zawodach. Zadaniem uczestników było wykazanie się umiejętnościami, kreatywnością i takim sposobem prezentacji tematu, który zachęci młodych ludzi do świadomego planowania własnej kariery edukacyjno-zawodowej.

W kategorii „praca plastyczna” Komisja Konkursowa powołana przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie przeanalizowała 81 prac nadesłanych z 12 szkół gimnazjalnych i 11 szkół ponadgimnazjalnych.

W wyniku oceny wg kryteriów wynikających z regulaminu konkursuuczniowie naszej szkoły zajęli  następujące miejsca:

I miejsce  Joanna Kamińska z  I AK

II miejsce Ex aequo Wiktoria Cieśla z III AK i Paweł Brończak z IV AK

Wyróżnienie Michalina Lupka z III AK

W dniu 8 czerwca 2015 r. w Kuratorium Oświaty w Szczecinie odbyła się uroczysta Gala podsumowująca wojewódzki etap konkursu. Wzięli w niej udział nagrodzeni uczniowie wraz z Panią Dyrektor i opiekunem Panią Mają Pałęgą. Nagrody i dyplomy wręczyła Pani Maria Borecka – Zachodniopomorski Kurator Oświaty.

Zgodnie z regulaminem Konkursu prace, które zajęły I miejsce na etapie wojewódzkim w poszczególnych kategoriach zostaną przesłane do Ministerstwa Edukacji Narodowej, gdzie odbędzie się etap centralny konkursu.