Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych etap szkolny – zawody I stopnia

W czwartek 12 listopada 2015 r. w naszej szkole odbył się etap szkolny XXIX edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. W Olimpiadzie wzięło udział 27 uczniów Technikum Zawodowego Nr 1 z klas II, III i IV w zawodzie technik budownictwa, którzy przygotowywali się do udziału w Olimpiadzie pod okiem nauczycieli przedmiotów zawodowych.

Tematyka i zakres zawodów pierwszego stopnia skorelowana jest z podstawą programową i wymaganiami w zakresie poziomu wiedzy i umiejętności wystarczającymi do uzyskania oceny bardzo dobrej na zakończenie nauki przedmiotów zawodowych. Finaliści OWiUB ubiegać się będą o zwolnienie z egzaminu zawodowego, a laureaci – dodatkowo o indeks uczelni technicznych.

Olimpiada ma na celu:

• rozwijanie wśród młodzieży zainteresowania budownictwem oraz pogłębianie wiedzy i umiejętności budowlanych,
  • kształtowanie nawyku doskonalenia zawodowego u uczniów i absolwentów szkół budowlanych,
  • lepsze przygotowanie uczniów do podejmowania dalszego kształcenia w szkołach wyższych, w szczególności na kierunkach budowlanych,
  • wyrobienie umiejętności samodzielnego zdobywania wiedzy,
  • zapoznanie młodzieży z najnowszymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi i technologicznymi w dziedzinie budownictwa,
  • zachęcenie młodzieży do rozwijania swoich uzdolnień i tworzenie jej warunków szlachetnego współzawodnictwa,
  • doskonalenie form i metod twórczej pracy nauczycieli z młodzieżą,
  • tworzenie płaszczyzny współzawodnictwa między szkołami.

Mamy nadzieję, że reprezentanci naszej szkoły osiągną sukces na etapie okręgowym i zakwalifikują się do finału Olimpiady, która posiada prestiżowe znaczenie w środowisku branżowym.