Praktyki zawodowe- rozpoczęte !

W poniedziałek 6 października 2014r. dwie klasy Technikum Zawodowego Nr 1 – klasa IV G (technik geodeta) i klasa III D (technik drogownictwa) rozpoczęły dwutygodniowe praktyki zawodowe u pracodawców.

Praktyka zawodowa ma na celu zdobycie wiedzy praktycznej, a tym samym zwiększenie skuteczności procesu nauczania. Praktyka zawodowa ma także służyć pogłębianiu wiadomości nabytych w szkole oraz doskonaleniu umiejętności zawodowych na różnych stanowiskach pracy. Praktyka zawodowa powinna również przygotować uczniów do kierowania pracą innych, wykształcić umiejętność pracy i współdziałania w zespole, poczucie odpowiedzialności za jakość pracy, poszanowanie mienia, uczciwość.

Klasa III D jest pierwszą klasą, która obywa praktykę w firmie według „nowej podstawy programowej”. W ramach I części praktyki uczniowie muszą realizować treści działu programowego „Obsługa maszyn drogowych” i „Wykonawstwo robót ziemnych i nawierzchniowych” w bazie maszyn i urządzeń drogowych, gdzie będą wykonywać swoje zadania na rzeczywistym sprzęcie zgodnie z obowiązującymi procedurami.Wszystkie zadania są przewidziane do realizacji w systemie jednej 8 godzinnej zmiany.

Klasa IV G jest ostatnią klasą, która realizuje praktyki według „starej podstawy programowej.